Job gépészmérnök - egy leírást, ahol megtanulják a szükséges készségek

Csatlakozz hozzánk, és tudatában kell lennie mindennek! "Data-orientáció =" horizontális "data-text-color =" # 000000 "adat-share-shape =" kerek "adat-sn-ids =" vk.tw.fb.gp. ok. "data-share-size =" 30 "data-background-color =" # ffffff "adat-preview-mobile =" false "data-mobile-sn-ids =" fb.vk.tw.wh.ok. vb. "adatok-pid =" 1290018 "adat-counter-háttér-alfa =" 1.0 "adat-follow-title =" Felíratkozás a szocialista. hálózatok! "adat-following-enable =" false "data-zárja-bemutató több =" true "data-selection-enable =" false "class =" uptolike-gombok „>

Gépészmérnök (gépészmérnök) - egy szakértő, aki részt vesz a tervezés, építés és üzemeltetés gépészeti berendezések, gépek, berendezések a különböző területeken a termelés és a nemzetgazdaságban.

Hogyan válhat egy szerelő

„A történelem az emberi civilizáció lehet

két fő fázisból áll -

eljövetele előtt a mérnöki szakma és utána "

Gépészmérnök (gépészmérnök) - egy szakértő, aki részt vesz a tervezés, építés és üzemeltetés gépészeti berendezések, gépek, berendezések a különböző területeken a termelés és a nemzetgazdaságban. Az első mérnökök voltak csak mechanika, létrehozza a különböző mechanizmusok és gépek, amelyek alapján a fizikai törvények a mechanika.

Foglalkozás gépészmérnök tekinthető univerzális. A szakma képviselői részt vesz a termelés az anyagi javak minden gazdasági ágazatban - a gyártás háztartási cikkek és élelmiszerek elektronika és űrrakétákat. Alapvető mérnöki tudás és tapasztalat, hogy könnyen navigáljon a folyamatosan változó világban a technológia.

Gépészmérnök - Specialist szabadon tájékozódni a modern technológia, a zseniálisan használja a mérnöki módszereket a problémák megoldásában a mechanika, ismerve a gazdaság és a termelés szervezése az ipar, amelyben működik.

szakma jellemzők

Gépészmérnök választhat, hogy szakosodott különböző irányba - a tervező, mérnök vagy teszt.

Funkcionális feladatai gépészmérnök függ az irányt, és tevékenységi köre:

A tervező már gép tervezésekor és gyártásakor, valamint az átfogó gépesítése termelési rendszerek.

Technológus intézkedik telepítési és üzembe helyezési eljárások és mechanizmusok részt benne aktívan. Szintén az ő feladatai közé tartozik a fejlesztés és a szervezet optimális technológiai folyamatok használatával automatizálás.

A teszter végez közvetlen vizsgálati és karbantartási mechanizmusokat, elemezve a feltételek és az optimális működési mód.

Mindennapi speciális mechanikai mérnöki tevékenység függ helyén munkáját. Például egy gépészmérnök mérnöki növény. dolgozik a boltban, a következő funkciókat:

  • ellenőrizze a műszaki dokumentáció;
  • Azt tervezi, hogy helyezze gépek és munkahelyi szervezetben;
  • kiszámítja a termelési kapacitás és a rakodó berendezések;
  • technológia figyeli a hegesztési folyamat, irányítja a hegesztő;
  • ellenőrzi az érvényességét Hegesztési és szerelési termékek;
  • végzi napi követése a munka minősége, azonosítva a házasság;
  • szervezi diagnosztika, ellenőrzés és javítás a gépek és berendezések;
  • műszaki projektek rekonstrukciója a meglévő és új berendezések;
  • részt vesz az integrált projektek a vállalkozások gépipar, valamint a számítás a gazdasági hatékonyság, a megvalósított projektek.
  • Gépészmérnök, dolgozik a mezőgazdasági ágazatban részt:
  • a szervezet a gép és a vontató mezőgazdasági vállalkozások;
  • nyújtó alkatrészek, összetevők és anyagok.

Érvek és ellenérvek a szakma

Job gépészmérnök nagy a kereslet a mai high-tech világ, amely kapcsolatban van az aktiválás az ipari vállalkozások valamennyi gazdasági ágazatban. Egy olyan korban, széleskörű bevezetése az innováció Magyarországon a kereslet az ilyen szakemberek napról napra. És úgy érezte, egy akut szakemberhiány.

Az előnyök a szakma közé tartoznak a különböző opciók és speciális alkalmazásokhoz.

Job gépészmérnök feltételezi a sérülés veszélye: a termelési létesítmények nyerhető zúzódások vagy törések. Hátrányosan befolyásolhatja az emberi test zaj és rezgés áradó működő mechanizmus.

munkahelye

Mechanikai mérnök dolgozik szinte minden szektorban a gazdaság, a katonai ipar és a tudomány:

  • Gyártás;
  • az építőiparban;
  • mezőgazdaságban;
  • út, autópálya és szervizek;
  • bányászati ​​vállalkozások kitermelése és feldolgozása természetes alapanyagok;
  • az intézet laboratóriumokat;
  • atomerőművek.

fontos minőségi

  • jó fizikai egészség
  • műszaki elme
  • érdeklődés technológia
  • hozzáértő
  • kreatív hozzáállás, hogy a munka
  • pontos szem becslés
  • gyors reagálás
  • konstruktív és logikus gondolkodás
  • analitikus elme
  • eredetisége gondolkodás
  • koncentráló képessége
  • szervezési készség
  • kitartás és elkötelezettség
  • a képesség, hogy felelős döntéseket hozni.
  • Folyékonyan AutoCAD, SolidWorks, CorelDraw, SCAD, KOMPAS-3D, amelyek szükségesek az elméleti előkészítő munka.

A gépészmérnöki foglalkozás kaphatunk számos műszaki egyetem Magyarországon.

  • MAMI Moszkvai Állami Műszaki Egyetem (MAMI) - Kar Energetikai
  • Moszkvai Állami Műszaki Egyetem. NE Bauman - Kar Energetikai
  • Moszkvai Állami Egyetem Eszköz és számítástechnika (Műszaki Egyetem) - Institute of High Technology
  • Zsukovszkij ág "nyíl" a moszkvai Repülési Intézet (National Research University) (MAI) - Repülőgép Control Systems
  • MATI - Magyar Állami Műszaki Egyetem névadója Ciolkovszkij - Institute for repülőgépipar szerkezetek, technológiák és rendszerek
  • Szibériai Szövetségi Egyetem
  • Krasznojarszk Agrár Állami Egyetemen.
  • Norilsk Ipari Intézet.
  • Szibériai Állami Műszaki Egyetem.

kártérítés

Fizetés gépészmérnök függ végzettséggel és tapasztalattal, valamint a tevékenységi kör. Általános szabály, hogy az autóiparban és a légi közlekedési ipar, valamint a nagy ipari üzemek gépészmérnökök a legjobban fizetett.

Lépcső és karrierlehetőségeket

A Kutató Intézet Gépészmérnöki foglalkozik kutatómunka, hogy megvédje disszertációját, és megkapta a diplomát.

Gépészmérnök kereskedelmi készségek kezdeni a saját üzleti, ha azt a saját termékek fejlesztését.

Portré, modern gépészmérnök

Gépészmérnök - tipikus férfi szakma, mint a termelési környezetben szakember szükséges fizikai erőt és kitartást statisztikák szerint 99% gépészmérnökök - a férfiak. Életkor módszere: 38% -át az alkalmazottak - a fiatalok 30 év alatti, 29% - 30-40 éves, 20% - 40-50 éves, 13% - 50 év feletti szakemberek. Jellemzően 91% of Mechanical Engineers - szakemberek felsőfokú műszaki.

érdekes tények

Az első gyakorlati gépészmérnök, valamint a teoretikusok úgy vélik, Archimedes, aki híres volt a különféle műszaki találmányok.

A történelem modern foglalkozás kezdődött 1854-ben, amikor Magyarország volt a haditengerészet úgy döntött, hogy hozzon létre egy test of Mechanical Engineers.

És milyen munkát az Ön számára? Kérjen szakmai segítséget

Szakmai útmutatás a felnőttek számára. változtatni a szakma, vagy egy felnőtt, hogy tisztázza a mozgás irányát a szakmai életben.

Szakmai útmutatás a tanulók. váló iskola után, hogy milyen szakmát válasszak?